Free Agents Network

Archív

Rubriky

Do toho, zlikvidujte živnostníkov!


Prečo je vládny návrh na likvidáciu živnostníkov dobrou správou?

Aby bolo jasné, nie som za čo najnižšie dane, som proti akýmkoľvek daniam, teda okrádaniu ľudí, čo sa živia svojimi rukami alebo rozumom. A to v akejkoľvek forme, či to politici nazývajú daňami, odvodmi, poplatkami, alebo infláciou.

1, Opäť sa viac oslabí neuveriteľne silný mýtus o tzv. "pravicovej" vláde a politikoch. Títo reprezentanti svojich záujmov sa často pasujú do úlohy tzv. "rozumných" politikov, ktorí presadzujú akože menšie zásahy štátu do spoločnosti a ekonomiky, akože vytvárajú podmienky pre kreatívnych ľudí, ktorí sa nespoliehajú na všemocný štát. Figu borovú. Je to zásterka, (pred)volebná agitka, ktorá má týchto okrádačov odlíšiť od tzv. "ľavicových" zlodejov. Každý politik a úradník žije predovšetkým z peňazí, ktoré (či chce alebo nie) ukradne iným ľuďom. "My vás budeme okrádať menej ako oni," dalo by sa zostručniť ich posolstvo. Ak rozlišujete medzi dobrým a zlým zlodejom, ďalej ani nečítajte.

2, Možno sa aj na Slovensku konečne začne prejavovať otvorene nespokojnosť s vládou a vôbec demokratickým systémom, ktorý je založený na výbere medzi červeným a modrým (prípadne viacfarebným) lúpežníkom. Nespokojnosťou nemám na mysli nadávanie na vládu v krčme pri pive v jeden večer a ráno návrat do pohodlného úradníckeho kresla, či vybavovanie kšeftov s kamarátom na ministerstve. Nespokojnosťou nemyslím ani polhodinový míting na námestí, kde oficiálni zástupcovia poškodených skupín pred kamerami a mikrofónmi médií akože pohrozia politikom, aby na nich nesiahali, pretože inak založia vlasnú politickú stranu. Pod nespokojnosťou si predstavujem niečo podobné novembru 1989, Tunisku, Egyptu, Líbyi, Chorvátsku, Grécku 2011... S tým rozdielom, že demokracia by nebola tým, čoho by sa ľudia na námestí tento krát dožadovali.

3, Čím väčšie okrádanie štátnou mafiou, tým väčšia snaha ľudí ukrývať pred ňou svoje príjmy. Čím väčšia čierna ekonomika, tým menej ostane štátu na rozkrádanie a následné plienenie, šírenie propagandy, gumovanie hláv, stavanie grandiózne nezmyselných projektov, kupovanie podporovateľov, atď. 
Agora, Anarchy, Action!


Be Sociable, Share!


Nálepky: , , , ,

39 reakcií na Do toho, zlikvidujte živnostníkov!

 • jakup

  Vdaka. Som rad ze v malej czk/svk libertarianskej komunite je aj par skutocnych radikalov a nie sami ronpaulisti a nigelfaragisti.

 • libertarian

  Hmmm.... Dobre napísané.
  Mam len obavu, že slovenský volič nič nepochopí, ani ked mu nas**ú na hlavu.

 • Pael Laskavec

  Paráda. Jen to potvrzuje mou teorii, že neštěstí člověků je přímo úměrné počtů byrokratů. Hle, jak brzy začalo platit otřepané "byrokrati všech zemí, spojte se". Nejlépe třeba do nějaké unie.
  Co tak volit stranu, která se zaváže k decimaci státní správy?