Free Agents Network

Archív

Rubriky

Aký je rozdiel medzi okrádačským štátom a bankármi?

Žiadny.

Obe entity potrebujú inflačný rast množstva peňazí. Prví z dôvodu lacného požičiavania prostriedkov pre veľkolepé projekty (ktoré všetci platíme), prípadne optického znižovania svojho (nášho) dlhu. Druhí k tomu, aby mohli požičiavať stále viac úverov a krútiť inflačnú špirálu (bude už len drahšie).

Obe entity sa preto navzájom potrebujú.

Pre oboch je preto deflácia (návrat do pred-boomových čias) veľmi nebezpečná.

Obe entity preto klamú, zavádzajú a balamutia ľudí. Mnohí im to ešte stále žerú. No tých, ktorí si vedia spočítať 1 +1 pribúda. Pamätáte na jedno z hesiel komunistických papalášov? Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať...

zerodollars

Po diskusiách k článkom v mainstreamových médiách ako je tento, sa nevyhnutne dostavuje (nielen) pocit, že omieľanie stále tých istých principiálnych vecí má svoj účinok.

Vážení páni ekonómovia, hrajúci si na bankových analytikov (som slušný, použil som slovo ekonómovia a bez úvodzoviek),

zlato je menou, ktorá na tomto svete funguje pekných niekoľko tisíc rokov. Viete prečo. Váš sen o možnosti natlačiť si toľko papierikov, koľko sa vám zažiada, funguje niečo vyše 30 (?) rokov. Najmä súčasná realita ukazuje, že je lepšie, ak takáto trpká skutočnosť ostane len vašim mokrým snom. Vedia to priemerne vzdelaní ľudia a nepochybne to viete aj vy! Čím skôr prestanete zatĺkať, tým lepšie. Táto cesta vedie do pekla.

Be Sociable, Share!


Nálepky: , , ,

Reagovanie uzatvorené.