Free Agents Network

Archív

Rubriky

Kto dopláca na autobusový monopol?

Nie že by som pravidelne pozeral správy akejkoľvek TV, no jedna nedávno vzhliadnutá reportáž na JOJ-ke ma od tejto časumrhajúcej aktivity ešte viac odradila.

Majitelia vlastných mikrobusov vraj robia nekalú konkurenciu pre verejné SAD-ky a odoberajú im cestujúcich. „Chodí na spojoch, kde je dostatok cestujúcich a môže niečo zarobiť,“ sťažuje sa pani z SAD Lučenec.

„Hocikedy zastaví tam, kde chceme a môže,“ názor jedného z cestujúcich.

Keďže mikrobus nie je autobus, nepotrebuje licenciu od VUC. A preprava osôb je voľná živnosť. „Môže sa stať, že veľkým prepravcom ubudnú zákazníci a budú musieť škrtať spoje. Na to doplatia nie tieto spoločnosti, ale ľudia, ktorí prídu o istú autobusovú prepravu. Títo „tiežpodnikatelia“ často nespĺňajú to, čo veľké autobusy,“ neuveriteľne vypointuje záver príspevku redaktor.

Tak neviem, kedy naposledy cestoval pán redaktor nejakým „veľkým“ spojom, no raz za čas by si to mohol vyskúšať. A potom porovnať s mikrobusom. A inak fakt, že väčšia konkurencia prináša nižšie ceny a vyššiu kvalitu, ovládajú už hádam aj deti v škôlke. Práve na súčasný monopol doplácajú cestujúci.

Be Sociable, Share!


Nálepky: , ,

Reagovanie uzatvorené.