Free Agents Network

Archív

Rubriky

Za myšlienky trestali komunisti

Za vlastnenie komunistických symbolov v Poľsku môžete ísť sedieť do väzenia. Konzervatívci s nadšením tlieskajú. „Sme za slobodu prejavu, ale odtiaľ potiaľ. Používanie takýchto symbolov je zneucťovaním pamiatky všetkých, ktorí museli kvôli podobným režimom položiť život alebo ho nemohli naplno prežívať. Ich propagovaním si mládež berie zlý príklad a nachádza nesprávne vzory. Takýmto spôsobom sa raz môžeme vrátiť ku koncentrákom alebo gulagom...“, atď.

marx

Áno, tiež som kedysi dávno takto premýšľal. No presne takýto zákaz je návrat do minulých čias. Aj komunisti zakazovali a trestali za symboly, literatúru, myslenie. Aby nedošlo k omylu. Povedať, že komunizmus alebo fašizmus alebo nacizmus bol mierumilovný režim, v ktorom sa ľudia mali dobre, je nezmyselná, nepatričná, chorá blbosť. Rovnako tak propagovať myšlienky Marxa, Hitlera, Che-Guevaru alebo iných šialencov pokladám za bláznovstvo. Ale to je všetko, ako sa k takýmto veciam môžem postaviť. Verbálne alebo písomne ich odsúdiť. Pretože trestať niekoho za prejavovanie názoru, akokoľvek extrémneho, je ešte horšie ako takýto prejavovať. Nehovoriac o tom, že tento zákon by mal stíhať aj chudákov, ktorí majú niekde na povale domu zaprášené a zabudnuté knihy týchto „velikánov“. Ako pri každom podobnom zákone, aj tu je strašne veľký priestor pre svojvoľný výklad a odstraňovanie nepohodlných ľudí.

Trestanie niekoho za prejavený názor je však sprievodným javom všetkých establišmentských režimov. V stredoveku sa takto správala cirkev, neskôr fašisti, komunisti. Demokrati sa tak pekne zaraďujú medzi tých, ktorých chcú trestať. Spoločným menovateľom najmä posledných troch je zločinná organizácia nazývaná štát. Ten je katalyzátorom zvrátených myšlienok, nástrojom na ohlupovanie más a vytrvalé zbedačovanie plebsu. Demokracia nie je výnimka. Len klietka je o niečo zväčšená a lepšie sa o vás starajú.

Be Sociable, Share!


Nálepky: , ,

19 reakcií na Za myšlienky trestali komunisti